Double-zone
Wine cooler
W32

The cooler with a capacity of up to 38 bottles boasts an impressive, elegant design: oak shelves and tinted glass with a UV filter.

The device is dual-zone, which means that different types of wine can be stored at the same time. The interior has been equipped with a vibration dampening compressor, an air cleaning filter and a heating element.

We have made our best to ensure storage conditions resemble those of a traditional wine cellar.

And that the taste of your finest wine is preserved.


Product specification

Technical data

Colour
Black / Silver
Energy class
B
Capacity
38
Width
493 mm
Light
LED
Height
840 mm
Depth
588 mm
Series
FUNCTION
Climate class
N-T
Noise level
44 dB
Temperature zones
Double-zone
Tinted door with UV filter
yes
Reversible door
yes
Electronic control
yes
Vibration damping compressor
yes
Active carbon filter
yes
Built-in heating element
yes
Minimum ambient temperature
Temperature range
5-10˚, 10-18˚
Type
Free-standing
EAN
5703189261501

Features/Functionality

  1. Electronic control
  2. LED lighting
  3. Activated carbon filter
  4. Vibration dampening compressor
  5. Raw oak shelves
  6. Electronic control
  7. Removable ventilation grille

Download

Product card
Download
Energy label
Download

Product description

Carbon filter

External fragrances can get inside bottles and negatively affect the taste of wine; corked wine is particularly at risk. The odour absorbing filter binds such airborne substances in carbon, leaving the air in the refrigerator perfectly clean. It is recommended to change the filter at least once a year.

Electronic control

Top and side LED lighting

This is the most effective type of lighting in refrigeration appliances. It is energy-efficient and generates significantly less heat than a traditional light bulb, thus preventing the temperature inside the fridge from rising above the required levels.


See also

Mobile Wine cooler

Mobile
Wine cooler

CC 45BK

Mobile Wine cooler

Mobile
Wine cooler

CC 45SL

Multi-zone Wine cooler

Multi-zone
Wine cooler

FZ 410W

Double-zone Wine cooler

Double-zone
Wine cooler

WFG 45


Dwustrefowa | Chłodziarka do wina W 32

Polacy pokochali wino i trzeba przyznać, że nie zapowiada się, by to uczucie miało osłabnąć. Liczby mówią same za siebie. Dziś przeciętny Polak wypija około 5,5 litra tego trunku rocznie, czyli niemal dwukrotnie więcej niż 3 lata temu. Ale to nadal mniej w porównaniu do naszych sąsiadów. W Czechach - kraju piwoszy - na osobę przypada 21 l, w Niemczech 28 l, a przeciętny Francuz wypija rocznie trochę ponad 40 litrów wina. Ze wzrostem zainteresowania tym szlachetnym trunkiem, w Polsce powiększa się rynek usług i produktów związanych z branżą winiarską. Jednym z nich jest specjalistyczna chłodziarka do wina pozwalająca na przechowywanie oraz dojrzewanie trunku. Urządzenia, które zdążyły na stałe zagościć w domach Europy Zachodniej czy Południowej od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać również w Polsce. I to nie tylko w hotelach czy restauracjach, ale także zwykłych domach, a ostatnio również w projektach deweloperów, według których winiarka do wina stanowi już niemalże obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego mieszkania. Warto pamiętać, że aby cieszyć się idealnym smakiem i kolorem wina, należy przechowywać je w stabilnej temperaturze przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności. Dzięki temu smak z upływem czasu nie straci swoich walorów, a wręcz zyska nowe. Chłodziarka do wina stwarza warunki idealne, zbliżone do tych panujących w piwnicy.
Liderem wśród producentów tego typu urządzeń od ponad 25 lat jest firma Vestfrost. W swojej ofercie marka proponuje kilka linii produktów, takich jak specjalna winiarka dopasowana do potrzeb współczesnych konsumentów. Seria chłodziarek FUNCTION wyróżnia się prostą, elegancką konstrukcją i praktycznymi rozwiązaniami. Już na wstępie warto dodać, że jest to linia, która sprzedaje się najlepiej w swojej klasie. Jako kluczową cechę chłodziarki W 32 konsumenci zgodnie wymieniają jej dwustrefowość, dzięki której na dole i na górze możemy bez problemu przechowywać jednocześnie różne typy win. Regulacja temperatury jest elektroniczna i obejmuje zakres od 5 do 18°C (5-10 ̊C, 10-18 ̊C). Co ważne, wentylatory w każdej strefie sprawiają, że butelki wina otoczone są powietrzem o jednolitej temperaturze. Każda chłodziarka do wina w linii FUNCTION wyposażona jest także w funkcję Frost Guard, która wyłącza pracę w przypadku wystąpienia błędu w układzie chłodzenia. Jeśli temperatura spadnie do 2°C, Frost Guard wyłączy kompresor. Automatycznie włączy go, gdy temperatura z kolei wzrośnie do ponad 6°C. To nie wszystko, ponieważ innym niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest element grzewczy, który utrzymuje stabilność temperatury, nawet w sytuacji, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa niż ta w urządzeniu.
Dla konsumenta oznacza to przede wszystkim maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Każda winiarka od Vestfrost wyposażona jest w najbardziej niezawodną technologię chłodzenia - chłodzenie kompresorowe. Pozwala ona na stałą kontrolę temperatury, a także szybkie przywrócenie temperatury po otwarciu drzwi. Wśród ważnych cech W 32 wato dodać jeszcze opcję tłumienia drgań i filtr z aktywnym węglem - obie dbają o najwyższą jakość wina. Na koniec kilka słów o designie, bo on też zasługuje na uwagę. Elegancką, prostą formę podkreślają metalowe półki z dębowym frontem. Wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników jest opcja zmiany kierunku otwierania drzwi. Model W 32 Vestfrost zajmuje niewiele miejsca (szer. 49,3 głęb. 58,8 wys. 84 cm), więc bez obaw możemy znaleźć dla takiego urządzenia miejsce w kuchni czy salonie. Chłodziarka do wina pomieści aż 38 butelek. Uwagę zwracają również przyciemniane drzwi z filtrem UV. Ich kolor nie jest przypadkowy. Promienie UV uruchamiają niepożądane procesy chemiczne w winie. Światło powoduje nie tylko pogorszenie wyglądu, ale również równowagi oraz aromatu wina - dlatego też tak ważny jest ten rodzaj ochrony.